Adres

ul. Jana Matejki 4,
43-603 Jaworzno

Telefon

32 704 34 15

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to nowoczesna dziedzina medycyny skupiająca się na zachowaniu urody, poprawie wyglądu oraz przywróceniu młodzieńczej aparycji w oparciu o odpowiednie pielęgnowanie oraz zabiegi służące kreowaniu piękna ludzkiego ciała. Jednocześnie pozytywnie wpływa na samopoczucie i zwiększenie pewności siebie, przyczyniając się do podniesienia jakości życia Pacjenta. Obejmuje małoinwazyjne i bezpieczne procedury, które nie wymagają wyłączenia z codziennych aktywności.

Celem medycyny estetycznej jest podniesienie jakości życia i zapewnienie dobrostanu poprzez działania profilaktyczne zorientowane na opóźnienie starzenia się skóry i usunięcie istniejących defektów z wykorzystaniem procedur nieinwazyjnych lub o niewielkim stopniu inwazyjności. Najistotniejszą domeną zabiegów medycyny estetycznej jest poprawa wyglądu fizycznego. Początki medycyny estetycznej sięgają lat 70.XX wieku, natomiast w Polsce od lat 90.ubiegłego wieku. Profilaktyka procesów starzenia oparta jest na zabiegach o działaniu stymulującym i regenerującym. Jednak przy stwierdzeniu już istniejących defektów stosuje się takie zabiegi, które usuwają lub minimalizują je tak, by Pacjent odczuwał satysfakcję i zadowolenie ze swojego wyglądu

Wskazania do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej

– Mogą dotyczyć stosowania odpowiednio wcześnie zabiegów działających stymulująco na skórę, co zapewnia wzmożoną regenerację oraz zapobiegają powstawaniu oznak starzenia.

– Efekty odmładzające uzyskuje się dzięki zastosowaniu preparatów z kwasem hialuronowym, wypełniaczy tkankowych czy modyfikatorów wzrostu tkanek

– Rewitalizujące zabiegi z wykorzystaniem własnego osocza bogatopłytkowego czy fibryny, a także przeszczepy własnej tkanki tłuszczowej.

– Szerokie zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej dotyczy toksyny botulinowej, która służy redukcji zmarszczek mimicznych a także leczenia bruksizmu czy nadpotliwości.

– Zabiegi medycyny estetycznej, które służą poprawie kondycji całego ciała jak np. wypełnianie zmarszczek i bruzd, redukcja przebarwień, modelowanie ust, ujędrnianie i odmładzanie skóry, redukcja cieni pod oczami, usuwanie bliznmpotrądzikowych i pooperacyjnych, eliminacja cellulitu, rozstępów oraz nadmiaru  tkanki tłuszczowej.

Najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej

Najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej wykonuje się na twarz, dzięki czemu uzyskujemy efekt jakim jest:

– Spłycenie lub usunięcie zmarszczek
– Nawilżenie i odżywienie skóry
– Regeneracja
– Rewitalizacja okolicy oczu
– Korekcja owalu twarzy
– Powiększenie i modelowanie ust
– Zwalczanie blizn potrądzikowych
– Niwelowanie cieni pod oczami
– Podkreślenie kości policzkowych

Zabiegi prowadzone są w nowoczesnym gabinecie lekarskim, bez konieczności pobytu w szpitalu czy długotrwałej rekonwalescencji.
W większości przypadków stosuje się znieczulenie miejscowe skóry i tkanki podskórnej. Wiele zabiegów medycyny estetycznej pobudza skórę do odnowy poprzez stosowanie serii nakłuć aktywując procesy autoregeneracji organizmu.

Każdy zabieg medycyny estetycznej jest dobierany indywidualnie
w zależności od potrzeb Pacjenta.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

ZADZWOŃ LUB NAPISZ WIADOMOŚĆ, ODEZWIEMY SIĘ DO CIEBIE NAJSZYBCIEJ JAK TO TYLKO MOŻLIWE.