Adres

ul. Jana Matejki 4,
43-603 Jaworzno

Telefon

32 704 34 15

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to nowoczesna dziedzina medycyny skupiająca się na zachowaniu urody, poprawie wyglądu oraz przywróceniu młodzieńczej aparycji w oparciu o odpowiednie pielęgnowanie oraz zabiegi służące kreowaniu piękna ludzkiego ciała. Jednocześnie pozytywnie wpływa na samopoczucie i zwiększenie pewności siebie, przyczyniając się do podniesienia jakości życia Pacjenta. Obejmuje małoinwazyjne i bezpieczne procedury, które nie wymagają wyłączenia z codziennych aktywności.

Celem medycyny estetycznej jest podniesienie jakości życia i zapewnienie dobrostanu poprzez działania profilaktyczne zorientowane na opóźnienie starzenia się skóry i usunięcie istniejących defektów z wykorzystaniem procedur nieinwazyjnych lub o niewielkim stopniu inwazyjności. Najistotniejszą domeną zabiegów medycyny estetycznej jest poprawa wyglądu fizycznego. Początki medycyny estetycznej sięgają lat 70.XX wieku, natomiast w Polsce od lat 90.ubiegłego wieku. Profilaktyka procesów starzenia oparta jest na zabiegach o działaniu stymulującym i regenerującym. Jednak przy stwierdzeniu już istniejących defektów stosuje się takie zabiegi, które usuwają lub minimalizują je tak, by Pacjent odczuwał satysfakcję i zadowolenie ze swojego wyglądu

Wskazania do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej

– Mogą dotyczyć stosowania odpowiednio wcześnie zabiegów działających stymulująco na skórę, co zapewnia wzmożoną regenerację oraz zapobiegają powstawaniu oznak starzenia.

– Efekty odmładzające uzyskuje się dzięki zastosowaniu preparatów z kwasem hialuronowym, wypełniaczy tkankowych czy modyfikatorów wzrostu tkanek

– Rewitalizujące zabiegi z wykorzystaniem własnego osocza bogatopłytkowego czy fibryny, a także przeszczepy własnej tkanki tłuszczowej.

– Szerokie zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej dotyczy toksyny botulinowej, która służy redukcji zmarszczek mimicznych a także leczenia bruksizmu czy nadpotliwości.

– Zabiegi medycyny estetycznej, które służą poprawie kondycji całego ciała jak np. wypełnianie zmarszczek i bruzd, redukcja przebarwień, modelowanie ust, ujędrnianie i odmładzanie skóry, redukcja cieni pod oczami, usuwanie bliznmpotrądzikowych i pooperacyjnych, eliminacja cellulitu, rozstępów oraz nadmiaru  tkanki tłuszczowej.

Najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej

Najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej wykonuje się na twarz, dzięki czemu uzyskujemy efekt jakim jest:

– Spłycenie lub usunięcie zmarszczek
– Nawilżenie i odżywienie skóry
– Regeneracja
– Rewitalizacja okolicy oczu
– Korekcja owalu twarzy
– Powiększenie i modelowanie ust
– Zwalczanie blizn potrądzikowych
– Niwelowanie cieni pod oczami
– Podkreślenie kości policzkowych

Zabiegi prowadzone są w nowoczesnym gabinecie lekarskim, bez konieczności pobytu w szpitalu czy długotrwałej rekonwalescencji.
W większości przypadków stosuje się znieczulenie miejscowe skóry i tkanki podskórnej. Wiele zabiegów medycyny estetycznej pobudza skórę do odnowy poprzez stosowanie serii nakłuć aktywując procesy autoregeneracji organizmu.

Każdy zabieg medycyny estetycznej jest dobierany indywidualnie
w zależności od potrzeb Pacjenta.

Umów wizytę u specjalisty medycyny estetycznej, jeśli

Dostrzegasz fizyczne oznaki starzenia – medycyna estetyczna również wchodzi w zakres medycyny przeciwstarzeniowej anti-aging, ponieważ zajmuje się typowymi objawami związanymi z wiekiem, takimi jak wiotkość skóry, następstwami obniżonej produkcji kolagenu, który zapewnia rusztowanie dla skóry, a także spowolnieniem metabolizmu, co może prowadzić do nadmiernego, niepożądanego gromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Chcesz zwiększyć swoją samoocenę – Medycyna estetyczna może pomóc poprawić jakość życia pacjenta. Lepszy wygląd fizyczny często poprawia nastrój, zwiększa pewność siebie i prowadzi do większego samozadowolenia.

Doznałeś urazu, który wpłynął na Twój wygląd – wypadki mogą powodować urazy ciała, podobnie zabiegi operacyjne, które pozostawiają blizny, czy też oparzenia, które mogą obkurczać skórę, ograniczając ruchy kończyn. Dlatego w tych sytuacjach, gdzie występuje defekt można zastosować zabiegi medycyny estetycznej

Toksyna botulinowa, która odmładza, upiększa i leczy

Pomimo niepokojąco brzmiącej nazwy toksyna botulinowa jest substancją stosowaną jako lek i z powodzeniem wykorzystuje się ją w medycynie,
w tym również w medycynie estetycznej, gdzie zapewnia spektakularne efekty w redukcji zmarszczek mimicznych, leczeniu bruksizmu
i nadpotliwości. Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej
w odpowiedniej ilości i strategiczne punkty zapewnia skuteczny, długotrwały i bezpieczny efekt.

Redukcja zmarszczek mimicznych

Redukuje zmarszczki mimiczne powstające pod wpływem skurczów mięśni twarzy podczas marszczenia brwi (tzw. lwia zmarszczka) , uśmiechania (tzw. kurze łapki) czy dziwienia się. Proces powstawania zmarszczek mimicznych dotyczy także młodych osób, poniżej 30roku życia, dlatego chcąc zatrzymać ten proces warto poddać się zabiegowi z wykorzystaniem toksyny botulinowej jako profilaktyka anti-aging.

Jakie jest działanie toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa ma za zadanie zapobieganie powstawaniu lub pogłębianiu się zmarszczek, poprzez blokowanie neuroprzekaźników odpowiadających za skurcz mięśnia, co powoduje jego wyłączenie lub znaczne ograniczanie pracy niektórych mięśni twarzy powodujących intensywne marszczenie się skóry. Nie służy więc do wypełniania zmarszczek – jest to zadanie kwasu hialuronowego.

Jak długo utrzymują się efekty toksyny botulinowej?

Czas utrzymywania się efektu zabiegu z zastosowanie toksyny botulinowej jest różny, zależy m. in. od ilości podanego leku, zamierzonych efektów, trybu życia pacjenta oraz jego indywidualnych predyspozycji, zazwyczaj jest to okres około 4 do 6 miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe (PRP)

W ostatnich latach zaczęto wykorzystywać naturalną zdolność organizmu
samoleczenia. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest formą medycyny
regeneracyjnej, która może wykorzystać te zdolności i wzmocnić naturalne czynniki wzrostu wykorzystywane przez organizm do leczenia tkanek.

Osocze bogatopłytkowe to materiał uzyskany z próbki krwi pobranej od pacjenta, tuż przed zabiegiem za pomocą specjalnego zestawu zabiegowego. W wyniku odpowiednich wirowań uzyskuje się osocze bogatopłytkowe lub fibrynę, które wstrzykuje się w skórę, co daje spektakularne efekty w profilaktyce przeciwstarzeniowej skóry. Wirowanie i separacja pozwala zagęścić osocze tak, aby uzyskać w nim jak najwyższe stężenie płytek krwi. Płytki krwi zawierają ponad 60 substancji czynnych, naturalnych czynników wzrostu, niezbędnych do naprawy tkanek, przebudowy naczyń i regeneracji narządów. Ich biostymulujący efekt
leczniczy wykorzystywany jest od lat, między innymi w ortopedii, chirurgii czy diabetologii.

Skóra po takim zabiegu jest doskonale odżywiona, rewitalizuje się, odzyskuje witalność, a zmarszczki mimiczne wokół oczu i ust ulegają spłyceniu. Ponadto zabieg służy do leczenia ran i wspomaganiu procesu gojenia, w leczeniu postępującej martwicy oraz przy odbudowie i procesie regeneracji tkanek, poprzez biostymulację komórek skóry. Użycie osocza bogatopłytkowego polega na stymulowaniu komórek macierzystych, które mogą się namnażać i pobudzać do produkowania nowego kolagenu a także usprawnia proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Dzięki stosowaniu własnego osocza nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, gdyż jest ono naturalne dla organizmu.

Dla kogo tzw. Wampirzy lifting czyli zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego (PRP). Zabieg ten jest dedykowany osobom, które pragną zredukować oznaki starzenia się skóry oraz poprawić kondycję skóry. Wampirzy lifting polecany jest osobom ceniącym sobie w pełni naturalne metody, bazujące na stymulacji zdolności autonaprawczych organizmu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

ZADZWOŃ LUB NAPISZ WIADOMOŚĆ, ODEZWIEMY SIĘ DO CIEBIE NAJSZYBCIEJ JAK TO TYLKO MOŻLIWE.