Adres

ul. Jana Matejki 4,
43-603 Jaworzno

Telefon

32 704 34 15

Toksyna botulinowa, która odmładza, upiększa i leczy

Pomimo niepokojąco brzmiącej nazwy toksyna botulinowa jest substancją stosowaną jako lek i z powodzeniem wykorzystuje się ją w medycynie,
w tym również w medycynie estetycznej, gdzie zapewnia spektakularne efekty w redukcji zmarszczek mimicznych, leczeniu bruksizmu
i nadpotliwości. Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej
w odpowiedniej ilości i strategiczne punkty zapewnia skuteczny, długotrwały i bezpieczny efekt.

Redukcja zmarszczek mimicznych

Redukuje zmarszczki mimiczne powstające pod wpływem skurczów mięśni twarzy podczas marszczenia brwi (tzw. lwia zmarszczka) , uśmiechania (tzw. kurze łapki) czy dziwienia się. Proces powstawania zmarszczek mimicznych dotyczy także młodych osób, poniżej 30roku życia, dlatego chcąc zatrzymać ten proces warto poddać się zabiegowi z wykorzystaniem toksyny botulinowej jako profilaktyka anti-aging.

Jakie jest działanie toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa ma za zadanie zapobieganie powstawaniu lub pogłębianiu się zmarszczek, poprzez blokowanie neuroprzekaźników odpowiadających za skurcz mięśnia, co powoduje jego wyłączenie lub znaczne ograniczanie pracy niektórych mięśni twarzy powodujących intensywne marszczenie się skóry. Nie służy więc do wypełniania zmarszczek – jest to zadanie kwasu hialuronowego.

Jak długo utrzymują się efekty toksyny botulinowej?

Czas utrzymywania się efektu zabiegu z zastosowanie toksyny botulinowej jest różny, zależy m. in. od ilości podanego leku, zamierzonych efektów, trybu życia pacjenta oraz jego indywidualnych predyspozycji, zazwyczaj jest to okres około 4 do 6 miesięcy.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

ZADZWOŃ LUB NAPISZ WIADOMOŚĆ, ODEZWIEMY SIĘ DO CIEBIE NAJSZYBCIEJ JAK TO TYLKO MOŻLIWE.