Adres

ul. Jana Matejki 4,
43-603 Jaworzno

Telefon

32 704 34 15

1

Powiększanie ust

Kształtne, pełne i soczyste usta to jeden z głównych atrybutów kobiecości, dzięki nim czujemy się pewniej i atrakcyjniej. Piękne usta budzą podziw wśród mężczyzn, ale również przykuwają spojrzenie koleżanek. Usta to synonim piękna, niestety nie każda z kobiet została obdarzona kształtnymi i pełnymi ustami. Wiele kobiet posiada kompleksy z powodu różniących się od sienie warg, występująca asymetria, nie wygląda tak jakbyśmy tego chciały. Często zdarza się również, że górna warga jest sporo mniejsza od dolnej bądź usta są naturalnie wąskie, co sprawia, że pomimo uśmiechu wyraz twarzy jest po prostu smutny. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnej kobiety oferując zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym.

Korzyści jakie nam daje zabieg powiększania ust

Poza tym, że poczujemy się z pewnością bardziej atrakcyjne, powiększanie ust daje również szereg innych korzyści:

 • usta nawilżone od środka
 • wypełnione usta pełne zmysłowego wyglądu
 • optyczne odmłodzenie twarzy
 • brak asymetrii ust
 • poprawa napięcia skóry również wokół ust
 • uwydatnienie czerwieni wargowej
6
10

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Uznawany jest za składnik, który potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Kwas hialuronowy ma niezwykłe właściwości. Występuje naturalnie w naszej skórze i pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. To dzięki niemu skóra jest bardziej jędrna i napięta. Cudowne właściwości kwasu hialuronowego sprawiają, że nieliczne są również przeciwwskazania do wykonywania zabiegu powiększania ust. Zalicza się do nich przede wszystkim:

 • ciążę i okres karmienia,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • tendencje do powstawania bliznowców,
 • objawy infekcji (gorączka, kaszel, katar),
 • opryszczkę.

Czy powiększanie ust boli?

Jak przed każdym zabiegiem przeprowadzanym przez lekarza pojawia się pytanie o ewentualny ból. Powiększanie ust nie należy do bolesnych zabiegów, ale jest to oczywiście kwestia indywidualna. W EsterClinic Powiększanie ust jest na pewno mniej bolesne, dzięki zastosowaniu znieczulenia, a także bardzo cienkiej igły.

4

przed

8

po

9

Jak przebiega zabieg powiększania ust?

Na początku warto wiedzieć, że powiększanie ust w EsterClinic jest zabiegiem medycyny estetycznej, a nie chirurgii plastycznej, co za tym idzie nie wymaga znieczulenia ogólnego, ani długiej rekonwalescencji. Zabiegi powiększania ust cieszą się ogromną popularnością od lat, a przemawia za tym z pewnością fakt, że są zabiegami bezpiecznymi, o ile przeprowadzane są w Klinikach przez lekarza specjalizującego się w medycynie estetycznej. To właśnie lekarz w trakcie wywiadu sprawdza ewentualne przeciwwskazania, a także omawia szczegółowo oczekiwania pacjentki. Sam zabieg nie trwa długo, uzależniony jest głównie od tego jakiego efektu oczekujemy. Powiększanie ust polega na wstrzykiwaniu w wargi kwasu hialuronowego. Po każdym takim zastrzyku następuje delikatny masaż miejsca, w którym kwas hialuronowy musi się równomiernie rozłożyć. Po tym czasie pacjentka może już właściwie, wrócić do domu i wykonywać swoje codzienne obowiązki.

Co po zabiegu powiększania ust?

Odczuwanie dyskomfortu po zabiegu jest kwestią indywidualną. Powinniśmy jednak pamiętać, że po zabiegu, przez okres kilku dni usta mogą być obrzęknięte, jak również mogą pojawić się na nich krwiaki bądź siniaki – jest to zupełnie normalny objaw, który upływa po kilku dniach od zabiegu.
11
3

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabiegu powiększania ust?

Warto pamiętać, aby przy wyborze zabiegu powiększania ust kierować się wyborem Kliniki, w której zabiegi wykonują lekarze medycyny estetycznej. Celem zabiegu powiększania ust powinno być podkreślenie naturalnego piękna ust. Doświadczenie lekarza ma tu zatem decydujące znaczenie. Potrafi on doradzić oraz dobrać taką technikę i preparat, które jednocześnie spełnią nasze oczekiwania.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

ZADZWOŃ LUB NAPISZ WIADOMOŚĆ, ODEZWIEMY SIĘ DO CIEBIE NAJSZYBCIEJ JAK TO TYLKO MOŻLIWE.