Adres

ul. Jana Matejki 4,
43-603 Jaworzno

Telefon

32 704 34 15

dr n.med. Justyna Komenda

SPECJALISTA POŁOŻNICTWA I GINEKOLOGII

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, gdzie obecnie odbywa studia doktoranckie.
Specjalizację z Położnictwa i Ginekologii odbyła na Oddziale Ginekologii Endokrynologicznej i Ginekologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie poza pracą zawodową zajmowała się działalnością dydaktyczną jako nauczyciel akademicki.

W swojej pracy kładzie ogromny nacisk na profilaktykę i wczesne leczenie schorzeń kobiecych. Głównym obszarem jej zainteresowań są zagadnienia związane z diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz zaburzeniami hormonalnymi w tym zaburzeniami miesiączkowania. Prowadzi opiekę nad kobietą ciężarną jak i również zajmuje się problemami świadomego planowania rodziny z wykorzystaniem współcześnie dostępnych metod antykoncepcyjnych.
        

Ustawicznie doskonali swoje umiejętności w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej w ginekologii i położnictwie oraz ultrasonografii sutka.
W codziennej praktyce leczenie opiera na najnowszych standardach medycznych oraz aktualnych wytycznych nie zapominając o indywidualnym podejściu do każdej Pacjentki.
Jako kobieta-ginekolog doskonale rozumie obawy towarzyszącą wizytom ginekologicznym, dlatego podczas konsultacji dokłada wszelkich starań aby odbywały się ze szczególnym poszanowaniem intymności i godności Pacjentki.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Podnosi swoje kwalifikacje dzięki licznym konferencjom i szkoleniom dotyczącym ginekologii i położnictwa, endokrynologii oraz ultrasonografii.