Adres

ul. Jana Matejki 4,
43-603 Jaworzno

Telefon

32 704 34 15

lek. Maciej Bugajski

RADIOLOG, ULTRASONOGRAFISTA

Lekarz specjalizujący się w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. Na co dzień pracuje w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym w Krakowie, gdzie zajmuje się diagnostyką nowotworów, szczególnie zmian łagodnych i złośliwych piersi.

Już od czasów studiów rozwija swoją pasję do diagnostyki obrazowej. Miał okazję zgłębiać ją podczas licznych staży zagranicznych na Malcie, w Jordanii, Tunezji, Austrii. Jest również członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego (PLTR) oraz European Society of Radiology (ESR).
Nieustannie śledzi rozwój nowoczesnych technologii i ich możliwości w rozpoznawaniu chorób, uczestnicząc w europejskich kongresach, specjalistycznych kursach, krajowych zjazdach. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające wiedzę i umiejętności z zakresu diagnostyki chorób piersi, tarczycy, jamy brzusznej, węzłów chłonnych i innych. Szczególnie interesuje się profilaktyką nowotworową – wykrywaniem nowotworów na wczesnych etapach rozwoju.

Wyróżnia się kompleksowym podejściem do pacjenta – odnosi się do wyników poprzednich badań, w tym badań innymi metodami diagnostycznymi (rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, zdjęć rentgenowskich).

Współpracując z pacjentami stara się znaleźć odpowiedź na zgłaszane objawy, a następnie właściwie pokierować dalszym postępowaniem. Dokłada wszelkich starań,  aby pacjent w sposób zrozumiały zapoznał się z wynikami badania. Szczegółowo omawia przebieg badania tak, aby pacjent zdobył dokładną informację na temat swojego stanu zdrowia i mógł świadomie podejmować najlepsze dla siebie decyzje.